24 VOLKSWAGEN PRAGUE MARATHON 06.05.2018

pragaPraga to miasto szczególne. Ta położona w centralnej Europie stolica Czech jest zbiorowiskiem niesamowitych wprost zabytków z okresu gotyku, renesansu, baroku, secesji oraz współczesności. Zabytki Starego Miasta to katalogowy przegląd niemalże wszystkich epok z charakterystycznymi dla nich ozdobami, dachami, wykończeniami, wąskich uliczek i słynnych figur na Moście Karola. Nad wszystkim zaś dumnie czuwa spoczywający na pobliskim wzgórzu zamek Hradczany, siedziba dawnych królów. Płaska i szybka trasa maratonu, prowadzi przez historyczne centrum miasta, w dół rzeki Wełtawy, gdzie trasa przecina 7 mostów m.in. most Karola najpiękniejszy gotycki most na świecie i kończy się na rynku Starego Miasta.  Na trasie maratonu, co 5 km będą dostępne punkty odżywcze zaopatrzone w wodę, izotoniki i owoce /jabłka, banany, pomarańcze/. Rekord trasy: Eliud Kiptanui 02:05:39 (2010) i Lydia Cheromei 02:22:34 (2011).
http://www.runczech.com

praga_medal  volkswagen-maraton-prague-1  praguemost  prague-marathon2012-finish

TERMIN: 04.05 – 07.05.2018
CENA: 780 zł + opłata startowa
OSOBA TOWARZYSZĄCA: 680 zł.
I WPŁATA: 200 zł. + opłata startowa w dniu zgłoszenia
II WPŁATA: 580 zł. do 04.03.2018
ZGŁOSZENIA: do wyczerpania miejsc /liczba miejsc bardzo ograniczona/
OPŁATY STARTOWE:
pakiet gwarantowany – 150   euro  /możliwość wykupienia samego pakietu/

CENA ZAWIERA:
– przejazd busem na trasie Ostrów Wlkp. – Praga – Ostrów Wlkp. /lub z innego miasta po trasie/ – wyjazd wcześnie rano ok. 04:00 – 05:00
– 3 noclegi ze śniadaniami w pokojach 2,3 i 4 osobowych

CENA NIE ZAWIERA:
– kosztów biletów wstępu do zwiedzanych obiektów oraz usług przewodnika ok. 100 zł. od osoby
– dodatkowego wyżywienia
– wydatków własnych
ZWIEDZANIE:
Zapraszamy Państwa do zapoznania się z ponad tysiącletnią historią Pragi, miasta o wielu twarzach, na którym swoje piętno odcisnęła skomplikowana historia tego terenu.
W trakcie naszego spaceru dowiedzą się Państwo wiele ciekawych rzeczy o zwiedzanych obiektach i ich dawnych mieszkańcach, obejrzą Państwo miejsca związane z ważnymi wydarzeniami w dziejach Europy. Na początek zapoznamy się z siedzibą władców czeskich, Praskim Hradem, gdzie zobaczą Państwo olbrzymie pałace, ale również urokliwe miejsca na terenie Nowego Świata. Później wybierzemy się, aby podziwiać panoramę Pragi wpisanej na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Następnie wybierzemy się do wspaniałych ogrodów Senatu. W dalszej części wycieczki będą mieli Państwo okazję przespacerować się przez ponad 500 metrów długi most Karola, wypełniony barokowymi rzeźbami świętych. Z mostu dalsza trasa naszej wycieczki poprowadzi przez labirynt uliczek Starego Miasta Praskiego, na rynku którego obejrzą Państwo słynny zegar Orloj, pomnik Jana Husa oraz wiele ciekawych miejsc. Później zawitamy na jeden z największych placów Pragi, plac św. Wacława, gdzie obejrzymy również słynny pasaż Korona. Na Placu św. Wacława nasza wędrówka po Pradze zakończy się, Przewodnik jednak podpowie Państwu jak zagospodarować pozostały czas w Pradze oraz odpowie na wszystkie Państwa pytania.

MARATON – WAŻNE INFORMACJE:
ZOBACZ FILM: https://www.youtube.com/watch?v=QNkKvRRNh3Y
TRASA:
asfalt
praga-marathon-trasa

START: godz. 09:00 Stary Rynek
META: Stary Rynek
LIMIT CZASOWY: 7 godzin
LICZBA UCZESTNIKÓW: ok. 10.000
NUMERY STARTOWE: INCHEBA EXPO PRAHA exhibition grounds (Areal Vystaviště 67, 170 90 Praha 7
SZATNIE: w okolicach startu
TRANSPORT NA START: transport publiczny w dniu maratonu gratis – twój numer twoim biletem
POTRZEBNE DOKUMENTY: paszport lub dowód

 

 

 

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *