41 EDYCJA MARATON BARCELONA 10.03.2019

Barcelona-Zurich-Marathon

41 EDYCJA MARATON BARCELONA 10.03.2019

Zapraszamy do Barcelony – miasta posiadającego niepowtarzalny klimat, którego po części twórcą jest jeden z najsłynniejszych architektów świata Antonio Gaudi. Maraton w Barcelonie co roku przyciąga rzesze zwolenników masowego biegania. W 2010 roku uczestniczyło ok. 12 tys. biegaczy. Szacuje się iż w tym roku będzie podobnie. Start maratonu zaczyna się o godz. 08.30 z Placu Hiszpańskiego /Placa de Espańa/, który przylega do wzgórza Montjuic. Na wzgórzu tym znajduje się centrum olimpijskie, gdzie w 1992 roku odbyła się Olimpiada. Trasa maratonu jest płaska i przebiega obok tak znanych zabytków miasta jak Stadion F.C. Barcelona zwany  Camp Nou, Sagrada Familia /katedra zaprojektowana  przez A. Gaudiego/, Plac Kataloński, Stare Miasto i inne. Dzień przed maratonem można wziąć udział w Expo, na którym wystawiają swoje produkty firmy sportowe oraz reklamują się liczne maratony. Limit w maratonie wynosi 6 godzin, co 5 km są punkty odżywcze /woda, napoje izotoniczne, owoce i wazelina/. Podczas naszego pobytu będziecie mieli okazje nie tylko przebiec obok tych miejsc ale także zwiedzić je i wysłuchać krótkiej historii o każdym z nich.
http://www.zurichmaratobarcelona.com/
barcelona_maraton  barcelona medal  Sagrada-Familia-Barcelona  gaudi

TERMIN: 07.03 – 12.03.2018
CENA: 2.150 zł. + opłata startowa
I WPLATA: 450 zł.
II WPŁATA: opłata startowa 65 euro do 08.01.2019
III WPŁATA: 700 zł. do 08.09.2018
IV WPŁATA: 1000 zł. do 08.11.2018
ZGŁOSZENIA: do 08.01.2019 /jeżeli będą jeszcze miejsca/
OPŁATY STARTOWE:
marathon –
65 euro
CENA ZAWIERA:

– przelot samolotem na trasie Warszawa – Barcelona – Warszawa
– transfer lotnisko – – lotnisko
– 5 noclegów w pokojach 2, 3 i 4 osobowych ze śniadaniami w formie bufetu /Hotel Serhs del Port 3*/blisko startu i mety
– ubezpieczenie
CENA NIE ZAWIERA:
– wydatków własnych
– dodatkowych posiłków
– przewodnika ok. 70 euro/osobę
– biletów wstępu do zwiedzanych obiektów ok. 70 euro
CENY BILETÓW WSTĘPU:
Parc Guell – 8 euro
Sagrada Familia – 17,50 euro
Casa Batllo – 23,50 euro
Camp Nou /stadion + muzeum/ – 24 euro
ZWIEDZANIE:
Urzekający jest  spacer najsłynniejszym deptakiem Barcelony Las Ramblas,  który ciągnie się od pomnika Krzysztofa Kolumba aż do Placu Katalońskiego. Las Ramblas to deptak, który zna każdy turysta odwiedzający Barcelonę. Zaledwie kilka kroków od niego, w bocznej uliczce, stoi Pałac Guell – dzieło Antoniego Gaudiego, który  powstał w latach 1886-90 na zlecenie bogatego przemysłowca i bankiera – księcia Eusebiu Guella, przyjaciela, a zarazem mecenasa architekta. Ciemne wnętrza budynku sprawiły, że księżna za nim nie przepadała – państwo Guell zatrzymywali się tu tylko wtedy, kiedy przyjeżdżali na przedstawienia do niedalekiej opery albo gdy organizowali bale. Trzeba jednak przyznać, że niewielki w sumie budynek był bardzo funkcjonalny. Przykładowo – sala balowa po zamknięciu specjalnych drzwi stawała się… kaplicą. W oknach zamontowano a la rolety, co w tamtych czasach stanowiło bardzo nowatorskie rozwiązanie. Pałac Guell był też pierwszym w Barcelonie budynkiem, w którym zastosowano oświetlenie gazowe.
Najbardziej znana budowla Gaudiego to urastająca do symbolu Barcelony Sagrada Familia, czyli kościół Świętej Rodziny. Budowę rozpoczęto 120 lat temu i… dotychczas nie skończono. Prace trwały już rok, gdy osobie odpowiedzialnej za projekt przyśnił się architekt o niebieskich oczach – takie miał Gaudi. Architekt zgodził się na propozycję nadzoru nad budową, realizując przy tym własne wizje i pomysły. Świątynia była dziełem jego życia – poświęcił na ten projekt 40 lat, a przez ostatni rok nawet spał wśród wznoszonych murów. Może to właśnie zadumanie nad architektonicznymi detalami sprawiło, że 7 lipca 1926 roku idąc, właśnie z Sagrady Familii, wpadł pod tramwaj.
MARATON – WAŻNE INFORMACJE:
ZOBACZ FILM – https://www.youtube.com/watch?v=bLbXffuBO0E
TRASA:
barcelona
START: 8:30  Avinguda María Cristina
META: Avinguda María Cristina
LIMIT CZASOWY: 6 godz.
LICZBA UCZESTNIKOW: 12.000
NUMERY STARTOWE: 04.03 – 05.03.2011 – pawilon 6  The Fira de Barcelona 10.00 – 20.00
SZATNIE:
TRANSPORT NA START:
CHIPY:
POTRZEBNE DOKUMENTY: paszport lub dowód osobisty

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *