LOGICOM CYPRUS MARATHON 17.03.2019

PAFOS 21 EDYCJA PAPHOS MARATHON – MIASTO AFRODYTY   17.03.2019
Cypr to małe państwo – gościnna, egzotyczna wyspa położona na przecięciu szlaków łączących Azję, Afrykę i Europę. Najłagodniejszy i najbardziej słoneczny klimat w basenie Morza Śródziemnego. Maraton na Cyprze odbywa się w miejscowości Pafos (Paphos). Jest to  czwarte co do wielkości miasto Cypru, leży na południowym zachodzie wyspy i jest oddalone ok. 68 km od portowego miasta Limassol. Pafos było swego czasu stolicą Cypru i może się pochwalić historią sięgającą kilku tysięcy lat wstecz. Miasto dzieli się na dwie główne części: Kato Paphos i Ktima Paphos.
Trasa jest płaska i oprócz maratonu odbywa się też półmaraton, 10 km i fun run. Start ma miejsce w Petra tou Romiou (legendarne miejsce narodzin Afrodyty, bogini miłości i piękna), meta natomiast na wybrzeżu w Pafos na placu średniowiecznej Pafos Fort.
Od 2019 roku organizatorzy zapraszają na 1 bieg na 5 km z cyklu Cyprus Wine Run. Bieg odbędzie się 15.03.2019 na 2 dni przed wielkim niedzielnym maratonem!. Jego trasa będzie wiodła przez cypryjski szlak wina. Pierwsze 2 kilometry winnic i pól uprawnych oraz 3 kilometry zapierających dech w piersiach widoków górskich i tradycyjnych dróg przez stary rynek.  Przejazdy autobusowe rozpoczną się o 08:30, a Wine Run rozpocznie się o 10:00. Vasilikon Winery jest jedną z pierwszych lokalnych winnic na Cyprze, założoną w 1993 roku. Słynie z „Vasilikon White Dry”, „Einalia Rose”, „Agios Onoufrios” i „Methy Cabernet Sauvignon”.
http://www.logicomcyprusmarathon.com/
pafos1  Landscape with Agios Gergios church on Cyprus  cypr  Petra tou Romiou, Aphrodite's legendary birthplace in Paphos, Cyprus.
TERMIN: 13.03 – 20.03.2019
CENA: 1.950 zł. + opłata startowa uzależniona od terminu zgłoszenia
OSOBA TOWARZYSZĄCA: 1.950 zł.
I WPŁATA: 500 zł. + opłata startowa
II WPŁATA: 700 zł. do 28.09.2018
III WPŁATA: 750 zł. do 28.01.2019
ZGŁOSZENIA: do28.01.2019
OPŁATY STARTOWE:
Marathon:
50 euro lub 60 euro
Half Marathon:
35 euro lub 45 euro
10 KM Road Race:
25 euro lub 35 euro
Fun Run 5 km:
15 euro lub 20 euro
Cyprus Wine Run:
30 euro
Pakiet zawiera:
– Przejazd autobusowy z Paphos City Center do winiarni

Numer startowy
T-shirt techniczny
Butelka wina dla każdego
Degustacja wina
– tradycyjny posiłek
Przejazd autobusowy z powrotem do centrum Paphos

CENA ZAWIERA:
–  przelot
– transfer lotnisko – hotel – lotnisko
– 5 nocy ze śniadaniami w hotelu blisko startu i mety /pokoje dwuosobowe z łazienkami/
– opieka pilota
– pakiet startowy
– transport na start
– ubezpieczenie
CENA NIE ZAWIERA:
– biletów wstępu
– kosztów przewodnika
– Jeep safari – 45 euro
– wycieczka do Nikozji – 30 euro
– wydatków własnych
– dodatkowego wyżywienia
– biletów komunikacji miejskiej
PLAN WYJAZDU NA MARATON:  /program jest ramowy i może ulec nieznacznej zmianie/

1 dzień – 13.03 /środa/– spotkanie na lotnisku Warszawa Okęcie /opiekun będzie z tabliczką MARATHON TRAVEL/ o godz. 20:30
rozkład lotu:   WARSZAWA – 22:35 – 02:55 (+1) LARNAKA  3 h 25 min., transfer do hotelu, zakwaterowanie odpoczynek.
2 dzień – 14.03 /czwartek/– w hotelu ok. 05:00; zakwaterowanie i śniadanie w hotelu następnie odpoczynek po podróży i czas wolny.
3 dzień – 15.03 /piątek/ – Bieg na 5 km Cyprus Wine run. Nastepnie  zwiedzanie Pafos. Groby królewskie – Nekropolia położona była w odległości ok. kilometra od ówczesnych murów miejskich. Grzebano tu zmarłych od III wieku p.n.e. do III wieku n.e.
Mozaiki Pafos – Mozaiki podłogowe, przypadkowo odkryte przez pewnego rolnika w czasie prac polowych, datowane są na III-V wieku n. e. i zdobiły najprawdopodobniej wille ówczesnych arystokratów. Dostrzeżemy tu wykonane z wielkim kunsztem sceny z greckiej mitologii, ukazujące m. in.:  Dionizosa – boga wina i wszelkiej uciechy (Domu Dionizosa) czy Tezeusza i Minotaura (Dom Tezeusza). Inne wspaniałe mozaiki podziwiać można w Domu Orfeusza czy w Domu Czterech Pór Roku. Zwiedzanie dalszej części miasta. Cena wycieczki z polskim przewodnikiem i biletami wstępu – 18 euro
4 dzień – 16.03 /sobota/ – po śniadaniu odbiór pakietów startowych, spacer po Pafos. Czas wolny. Twierdza portowa pochodząca z XIII wieku twierdza została zbudowana przez Lusignanów. Później budowlę umocnili Wenecjanie, zanim Turcy rozbudowali ją po 1571 roku i czasowo użytkowali jako magazyn soli. Z fortu rozciąga się piękny widok na Pafos. Kościół Agia Solomoni – Kościół ma budowę katakumbową, na którą składa się otwarte podwórze i kilka wykutych w skałach pomieszczeń. W jednym z nich znajduje się źródełko, w innych znajdziemy pozostałości malowideł ściennych o treści religijnej – przed kilkuset laty miejsce to zmieniono bowiem w kościół. Według legendy,
5 dzień – 17.03 /niedziela/ – jeżeli hotel wyrazi zgodę na wcześniejsze śniadanie to z niego skorzystamy w przeciwnym razie śniadanie należy zorganizować sobie na własną rękę. Wyjazd na start maratonu i innych biegów towarzyszących.
6 dzień – 18.03 /poniedziałek/ – po śniadaniu wyjazd do Nikozji. Nikozja to ostatnia podzielona stolica na świecie, od prawie 40 lat przecięta na pół Zieloną Linią – granicą chronioną drutem kolczastym i wieżami obserwacyjnymi, która oddziela Republikę Cypryjską od nieuznawanej przez świat Tureckiej Republiki Cypru Północnego. Na stronę turecką można legitymować się dowodem osobistym.  Cena wycieczki do Nikozji z polskim przewodnikiem – 35 euro
07 dzień – 19.03 /wtorek/– po śniadaniu dalsze zwiedzanie Pafos.
Mamy propozycje wycieczek fakultatywnych
Akamas Jeep Safari – 30 euro
Akamas Jeep safari + błękitna laguna /rejs łódką/ – 55 euro
Góry Troodos jeep safari – 35 euro
W tym dniu doba hotelowa przedłużona. Wyjazd z hotelu o 23:30 –  przejazd na lotnisko.
08 dzień – 20.03 /środa/ – Wylot LARNAKA 03:40 – 06:15 WARSZAWA   3 h 35 min

MARATON – WAŻNE INFORMACJE:
ZOBACZ FILM: https://www.youtube.com/watch?v=aawgPYRF5JA
TRASA:

START: Petra tou Romiou
Marathon: 07:30
Half Marathon: 08:30
10 KM Road Race: 8:35
Fun Run: 8:40 hrs
META: Pafos Fort
LIMIT CZASOWY:

LICZBA UCZESTNIKÓW:
NUMERY STARTOWE: El Plo’ Exhibition Hall
SZATNIE: w pobliżu strefy startowej
TRANSPORT NA START: busy organizatora
POTRZEBNE DOKUMENTY: paszport lub dowód osobisty

 

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *