MARATON PO MURZE CHIŃSKIM 19.05.2018

greatwallmarathonW maju 2018 roku proponujemy wyjazd na jeden z bardziej ekscytujących maratonów po murze chińskim.  Biegi towarzyszące to półmaraton oraz bieg krótszy na 8,5 km. Start dla wszystkich trzech biegów rozpoczyna ię i kończy na placu Ying and Yang w miejscowości Huangyagan w prowincji Tjanjin. Jest to miejscowość leżąca u stóp części muru. Biegacze będą startować od godziny 07:30 co 10 minut. Na trasie będa dostępne punkty odżywcze na których będzie woda, napoje izotoniczne oraz banany.  Po zakończonym biegu każdy z uczestników otrzymuje pamiatkowy medal oraz może sie posilić przygotowanym dla wszystkich lunchem.  Pierwszy etap biegu czyli 3,5 km to trasa po murze chińskim, a następnie przez urocze chińskie wioski prowincji oraz pola ryżowe. Pod koniec maratonu biegacz musi się zmierzyć z kolejnym dystansem 3,5 km po murze. W sumie maratończyk pokonuje 5.164 stopnie. Dystans półmaratonu rozpoczyna się od pokonania 3,5 km po murze a następnie trasa prowadzi przez wioski gdzie mieszkańcy pozdrawiają, kibicują i podają wodę.  Poza uczestnictwem w biegu proponujemy zwiedzanie Pekinu stolicy Chin, która jest wyjątkowa zarówno pod względem zajmowanej przestrzeni, jak i liczby ludności.  Wieczorami proponujemy sklepy i centra handlowe, a przede wszystkim rozkoszowanie się chińską kuchnią która jest absolutnie fenomenalna.

Czytaj więcej

STANDARD CHARTERED DUBAI MARATHON 26.01.2018

DUBAI2018STANDARD CHARTERED DUBAI MARATHON 26.01.2018
Dubaj – miasto w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, stolica emiratu Dubaj. Dubaj przyciąga uwagę świata dzięki nowatorskim i ambitnym projektom budowlanym, imprezom sportowym, konferencjom i rekordom Guinnessa. Maraton w Dubaju słynie z najwyższych finansowych nagród na świecie i wzwiazku z tym bierze w nim udział czołówka światowej lekkoatletyki. W 2010 roku 36-letni Etiopczyk Haile Gebrselassie po raz trzeci wzbogacił się o 250 tys. dolarów. Zwycięstwo dał mu wynik 2:06:09, gorszy od jego własnego rekordu świata o 2 minuty. Luksusowe hotele i sieć autostrad pośród piasków pustyni. Nowoczesne technologie, wydzierające morzu tereny pod zabudowę. Złoto, przepych, iluminacje i nieskromne projekty ograniczone tylko i wyłącznie wyobraźnią twórców. To wszystko w państwie, którego jeszcze czterdzieści lat temu nie było na mapie.

Czytaj więcej

TOKYO MARATHON 26.02.2017

 tokyo2017 maratonmajors
Tokio to trzecia z kolei stolica Japonii. Słowo Tokio oznacza „stolicę na wschodzie”, co odnosi się do jego położenia. Jego pierwsza nazwa brzmiała Edo. Natomiast w roku 1868 zmieniono nazwę na Tokio i ustanowiono go stolicą państwa. Znajduje się na wyspie Honsiu, nad Zatoką Tokijską. Wraz z Yokochamą i innymi położonymi przy nim miastami tworzy megalopolis skupiające ok. 33 mln ludzi.

Tokio jest centrum politycznym, handlowym, finansowym, edukacyjnym i medialnym Japonii. W mieście ma siedziby największa ilość biur, ministerstw, korporacji, uczelni, muzeów, teatrów i parków rozrywki kraju. Metropolia szczyci się doskonale rozwiniętym systemem komunikacji miejskiej (m.in. metro i kolej naziemna).
Tokyo Marathon jest niezwykle popularnym międzynarodowym maratonem, w którym bierze udział ok. 35.000 biegaczy. Tokyo marathon znalazło się w grupie World Marathon Majors, która zrzesza największe maratony na świecie.  W zeszłym roku do loterii zgłosiło się ok. 300.000 maratończyków.   Maraton rozpoczyna się o 09:10 w budynku Tokio Metropolitan w dzielnicy Shinjuku, a jego trasa prowadzi przez Iidabashi, Pałac Cesarski, Hibiya, Shinjuku, Ginza Ginza, Asakusa Kaminarimon i Tsukiji i kończy się na Guoko Street.
OFERTA DLA OSÓB KTÓRZY OTRZYMALI PAKIET NA MARATON W DRODZE LOSOWANIA !!!

Czytaj więcej