MARATON PO MURZE CHIŃSKIM 19.05.2018

greatwallmarathonW maju 2018 roku proponujemy wyjazd na jeden z bardziej ekscytujących maratonów po murze chińskim.  Biegi towarzyszące to półmaraton oraz bieg krótszy na 8,5 km. Start dla wszystkich trzech biegów rozpoczyna ię i kończy na placu Ying and Yang w miejscowości Huangyagan w prowincji Tjanjin. Jest to miejscowość leżąca u stóp części muru. Biegacze będą startować od godziny 07:30 co 10 minut. Na trasie będa dostępne punkty odżywcze na których będzie woda, napoje izotoniczne oraz banany.  Po zakończonym biegu każdy z uczestników otrzymuje pamiatkowy medal oraz może sie posilić przygotowanym dla wszystkich lunchem.  Pierwszy etap biegu czyli 3,5 km to trasa po murze chińskim, a następnie przez urocze chińskie wioski prowincji oraz pola ryżowe. Pod koniec maratonu biegacz musi się zmierzyć z kolejnym dystansem 3,5 km po murze. W sumie maratończyk pokonuje 5.164 stopnie. Dystans półmaratonu rozpoczyna się od pokonania 3,5 km po murze a następnie trasa prowadzi przez wioski gdzie mieszkańcy pozdrawiają, kibicują i podają wodę.  Poza uczestnictwem w biegu proponujemy zwiedzanie Pekinu stolicy Chin, która jest wyjątkowa zarówno pod względem zajmowanej przestrzeni, jak i liczby ludności.  Wieczorami proponujemy sklepy i centra handlowe, a przede wszystkim rozkoszowanie się chińską kuchnią która jest absolutnie fenomenalna.

Czytaj więcej

STANDARD CHARTERED DUBAI MARATHON 25.01.2019

DUBAI2018STANDARD CHARTERED DUBAI MARATHON 25.01.2019
Dubaj – miasto w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, stolica emiratu Dubaj. Dubaj przyciąga uwagę świata dzięki nowatorskim i ambitnym projektom budowlanym, imprezom sportowym, konferencjom i rekordom Guinnessa. Maraton w Dubaju słynie z najwyższych finansowych nagród na świecie i wzwiazku z tym bierze w nim udział czołówka światowej lekkoatletyki. W 2010 roku 36-letni Etiopczyk Haile Gebrselassie po raz trzeci wzbogacił się o 250 tys. dolarów. Zwycięstwo dał mu wynik 2:06:09, gorszy od jego własnego rekordu świata o 2 minuty. Luksusowe i sieć autostrad pośród piasków pustyni. Nowoczesne technologie, wydzierające morzu tereny pod zabudowę. Złoto, przepych, iluminacje i nieskromne projekty ograniczone tylko i wyłącznie wyobraźnią twórców. To wszystko w państwie, którego jeszcze czterdzieści lat temu nie było na mapie.

Czytaj więcej

JERUSALEM MARATHON 15.03.2019

Jerozolima – największe miasto w Izraelu, położone na skraju Pustyni Judzkiej. Jerozolima od czasów najdawniejszych jest miejscem świętym dla trzech wielkich religii: judaizmu, islamu i chrześcijaństwa. Badania archeologiczne wskazują, że osadnictwo ludzkie istniało tu już w epoce miedzi, w epoce brązu powstała tu stała osada ludzka. Mawiają „Hajfa pracuje, Jerozolima się modli, a Tel Awiw bawi” i coś w tym jest. W dwóch ostatnich jest jak w ulu, choć z zupełnie odmiennych powodów: Jerozolima spiera się sama ze sobą, a Tel Awiw żyje chwilą. Oba oblicza Izraela mogą jedynie fascynować i nie pozostawiają obojętnym. Zapraszamy na maraton do Jerozolimy połączony ze zwiedzaniem Izraela. Odwiedzimy wszystkie miejsca związane z Chrystusem, a także miejsca dla ludu żydowskiego najważniejsze.

Czytaj więcej