LOGICOM CYPRUS MARATHON 04.03.2018

PAFOS 20 EDYCJA PAPHOS MARATHON – MIASTO AFRODYTY   04.03.2018
Cypr to małe państwo – gościnna, egzotyczna wyspa położona na przecięciu szlaków łączących Azję, Afrykę i Europę. Najłagodniejszy i najbardziej słoneczny klimat w basenie Morza Śródziemnego. Maraton na Cyprze odbywa się w miejscowości Pafos (Paphos). Jest to  czwarte co do wielkości miasto Cypru, leży na południowym zachodzie wyspy i jest oddalone ok. 68 km od portowego miasta Limassol. Pafos było swego czasu stolicą Cypru i może się pochwalić historią sięgającą kilku tysięcy lat wstecz. Miasto dzieli się na dwie główne części: Kato Paphos i Ktima Paphos.
Trasa jest płaska i oprócz maratonu odbywa się też półmaraton, 10 km i fun run. Start ma miejsce w Petra tou Romiou (legendarne miejsce narodzin Afrodyty, bogini miłości i piękna), meta natomiast na wybrzeżu w Pafos na placu średniowiecznej Pafos Fort.

Czytaj więcej

24 VOLKSWAGEN PRAGUE MARATHON 06.05.2018

pragaPraga to miasto szczególne. Ta położona w centralnej Europie stolica Czech jest zbiorowiskiem niesamowitych wprost zabytków z okresu gotyku, renesansu, baroku, secesji oraz współczesności. Zabytki Starego Miasta to katalogowy przegląd niemalże wszystkich epok z charakterystycznymi dla nich ozdobami, dachami, wykończeniami, wąskich uliczek i słynnych figur na Moście Karola. Nad wszystkim zaś dumnie czuwa spoczywający na pobliskim wzgórzu zamek Hradczany, siedziba dawnych królów. Płaska i szybka trasa maratonu, prowadzi przez historyczne centrum miasta, w dół rzeki Wełtawy, gdzie trasa przecina 7 mostów m.in. most Karola najpiękniejszy gotycki most na świecie i kończy się na rynku Starego Miasta.  Na trasie maratonu, co 5 km będą dostępne punkty odżywcze zaopatrzone w wodę, izotoniki i owoce /jabłka, banany, pomarańcze/. Rekord trasy: Eliud Kiptanui 02:05:39 (2010) i Lydia Cheromei 02:22:34 (2011).

Czytaj więcej

ROCK ‘N’ ROLL LISBON MARATHON 14.10.2018

LIZBONALizbona (port. Lisboa, wym. liżboa) – jest stolicą i największym miastem Portugalii. Położona jest na wybrzeżu Atlantyku nad ujściem Tagu. W granicach administracyjnych Lizbony mieszka około 600 000 mieszkańców, a cała aglomeracja ma około 2 600 000 mieszkańców. Miasto podzielone jest na 53 gminy (freguesias).Jest również politycznym centrum Portugalii, ponieważ ma tu swoją siedzibę rząd oraz głowa państwa. Przez wiele lat maraton w Lizbonie odbywał się na początku grudnia. Wielokrotnie też zmieniana była trasa biegu, która raz przebiegała przez samo centrum miasta /kilka pętli/, a następnie przeniesiono ją poza centrum miasta co spowodowało iż trasa była bardzo trudna, obfita w wiele podbiegów. Od 2013 roku organizatorzy postanowili dołączyć do znanej na całym świecie grupy Rock’n’Roll marathon. Następnie przeniesiono termin z grudnia na początek października. Oprócz biegu maratońskiego organizatorzy zorganizowali też półmaraton oraz mini maraton /5,5 km/. Całe wydarzenie jest bardzo spektakularne gdyż towarzyszy mu w rytmie rock’n’roll na Expo, na trasie biegów oraz na mecie. Expo czyli miejsce gdzie odbierane są numery startowe oraz towarzyszące targi odzieży, znajduje się w Parku Narodów (Parque das Naçoes), który został zbudowany z okazji Expo’98.  Start maratonu będzie miał miejsce w malowniczej miejscowości Cascais oddalonej o 30 km od Lizbony, a meta będzie w Parque das Naçoes.

Czytaj więcej

VODAFONE MALTA MARATHON 25.02.2018

maltaVODAFONE MALTA MARATHON 25.02.2018
Malta, położona między Sycylią i Afryką Północną, spełnia idealnie wszystkie oczekiwania turystów. Czekają tu    na nich słoneczne dni, przejrzyste morze, poprzecinane rozpadlinami wybrzeża, okazałe budowle historyczne, gościnność tutejszych mieszkańców, komfortowe ośrodki wypoczynkowe oraz bogata oferta sportów wodnych. Państwo maltańskie to 5 wysp: Malta, Ghawdex, Kemuna, oraz niezamieszkałe: Cominotto i Filfa . O Malcie mówi się, że jest to ogromne muzeum pod otwartym niebem. Relikty sprzed tysięcy lat odnajdywane są znacznie łatwiej niż to by się mogło wydawać. Z historią tej wyspy związani są Fenicjanie, św. Pawła, zakon Joannitów, Królestwo Brytyjskie. Co roku w lutym odbywa się bieg maratoński oraz towarzyszące imprezy takie jak półmaraton oraz walkathon.

Czytaj więcej

23 MARATONA DI PALERMO 19.11.2017

palermo_maratonPalermo to stolica największej wyspy Morza Śródziemnego oraz jednego z włoskich regionów – Sycylii. Jest jednym z największych miast Włoch pod względem liczebności mieszkańców, zaraz po Rzymie, Mediolanie, Neapolu oraz Turynie. Palermo to miejsce, które swoją bogatą historią, wynikającą z położenia Sycylii w centrum antycznego Świata Śródziemnego oraz kulturą i zabytkami zachwyca ogromną ilość podróżników.
Trasa maratonu w Palermo to dwa okrążenia. Trasa jest płaska, biegnie przez uliczki stolicy oraz sycylijskie place. Start i meta mieszczą się na stadionie.W Palermo możesz pobiec marathon oraz półmaraton.
Oprócz zwiedzania przepięknej stolicy proponujemy całodzienną wycieczkę na wulkan Etna.

Czytaj więcej

35 ATHENS CLASSIC MARATHON 12.11.2017

ateny_maraton MIEJSCA W MARATONIE GWARANTOWANE

Klasyczna trasa maratonu – start z miasta Marathon z metą na stadionie Panathinaiko, na którym odbyły się pierwsze nowożytne igrzyska olimpijskie.
Wg legendy trasa, którą przebył Filippides biegnąc z Maratonu do Aten i obwieszczając zwycięstwo Greków wynosiła około 37-38 km. Podczas pierwszych Igrzysk nowożytnych w 1896 r w Atenach dystans ten wydłużono do 40 km. Za sprawą Króla Anglii Edwarda VII podczas Igrzysk w Londynie 1908 r. dystans ten rozegrany został na długości, która do dzisiaj obowiązuje 42km i 195m (życzenie, króla było by przesunąć miejsce startu pod siedzibę monarchy, meta oczywiście na stadionie. Po zmierzeniu okazało się, że dystans wyniósł o 2km i 195 m więcej i tak już pozostało do dzisiaj).

Czytaj więcej

34 LE MARATHON DU MEDOC 08.09.2018

medoc_maraton
Jak co roku we wrześniu odbywa się spektakularny maraton du Medoc. Maraton odbywa się w małej miejscowości Pauillac na północ od Bordeaux. Jest to najweselszy maraton na świecie. Pauillac to małe miasteczko nad zatoką , słynące z okolicznych winnic wytwarzających najsłynniejsze czerwone wina na świecie. Trasa wije się pomiędzy cudownymi winnicami a każda z nich zaprasza uczestników na dziedziniec przed swoim „Chateau”, na którym to dziedzińcu czekają suto zastawione stoły.  Winnice prześcigają się w zapewnieniu wszystkim jak najlepszej zabawy. Część uczestników przestaje w pewnym momencie biec i w wyśmienitych nastrojach wspólnie maszerują od winnicy do winnicy. Maraton du Medoc z pewnością nie jest imprezą do bicia rekordów życiowych, ale atmosfera jest nieporównywalna do żadnej innej imprezy biegowej.

Czytaj więcej

MIDNIGHT SUN MARATHON TROMSO – NORWEGIA 17.06.2017

tromso_maratonWielu biegaczy z ponad 50 różnych krajów spotyka się w Tromsø, aby wziąć udział  w Arktycznym maratonie na  północy Norwegii. Midnight Sun Marathon odbywa się w nocy, ale w jasnym świetle dziennym. Obecność  słońca o północy w przepięknej okolicy wśród fiordów jest  powodem, dla którego maraton jest godny polecenia i często wybieranym biegiem. W mieście Tromsø możesz wziąć udział w pięciu różnych biegach: maraton, półmaraton, 10 km, 4,2 km fun – run dla dzieci.
W Norwegii słońce nie zachodzi przez 2 miesiące, od połowy maja do połowy lipca. Jest to jedna z rzeczy, które sprawiają, że Midnight Sun Marathon staje się atrakcyjnym miastem. Nawet przy pochmurnej pogodzie jest biały dzień 24 godziny na dobę.

Czytaj więcej

42 MARATHON DE PARIS 08.04.2018

PARIS 2014Co roku w kwietniu, ok 50,000 biegaczy tłumnie wybiega na  ulice Paryża aby wziąć udział w Maratonie de Paris – albo Paris International Marathon. To wydarzenie, pojawia się do dziś, od roku 1977, a w roku 2018 odbędzie się w niedzielę, 08  kwietnia i będzie to 42  edycja  tego maratonu.  Pierwszy raz maraton w Paryżu odbył się  już w  1896 ale  w tym czasie oficjalna trasa mierzyła 40 km.
Maraton  paryski był ograniczony do 37,000 uczestników, ale maksimum jest osiągane  prawie co roku ok. 50.000 – zazwyczaj już sześć miesięcy przed dniem maratonu.
Przez całą trasę  maratonu  maratończycy podziwiają panoramę  wspaniałego miasta z jego sławnymi miejscami. Bieg wyrusza spod  łuku  tryumfalnego i wiedzie w dół Pól Elizejskich. Trasa przechodzi przez kilka paryskich  punktów orientacyjnych takich jak wieża Eiffla, Katedra Notre Dame, i Bastylie. Większa  część trasy biegnie wzdłuż brzegu spokojnie płynącej rzeki Sekwany. Na całej trasie występuje mnóstwo orkiestr i liczne rzesze kibiców.

Czytaj więcej

23 MARATONA DELLA CITTA DI ROMA 08.04.2018

Acea_maratona_logo123 MARATONA DELLA CITTA DI ROMA 08.04.2018

Z roku na rok Maraton Rzymski staje się coraz poważniejszą imprezą sportową. Pierwsze wydania miały charakter prawie amatorski – służyły popularyzacji sportu i promocji turystycznej miasta. Następne przyniosły ważne zmiany: dużych sponsorów i znanych zawodników.  O wszystkim niech zaświadczą liczby – w poprzednim wydaniu wystartowało ponad 15.000 zawodników, z czego ponad 12 tyś. dotarło do mety! Obok zawodowców biorących udział w klasycznym dystansie 42 km startowali też amatorzy. „Roma fun”, czyli lekki  km dystans, przyciąga ok. 65 tys. uczestników w każdym wieku! Co roku organizatorzy stawiają sobie bardzo ambitny cel: 100 tys. biegaczy na starcie.

Czytaj więcej